Mustjala Kool: koht, kus saavad kokku traditsioonid!

Loomise kuupäev 10.05.2024

Tere tulemast Mustjala Kooli, kus igal sammul avaneb võimalus avastada uusi teadmisi ja kogeda rõõmu õppimisest koos sõpradega! Meie kool on koht, kus pärimus sulab kokku kaasaegse haridusega ning kus traditsioonidele lisaks on oluline ka tulevikku vaadata.

Kui astute meie kooli uksest sisse, avaneb teile maailm täis erinevaid võimalusi. Lisaks tavapärasele õppetööle on meil suur rõhk erinevatel huviringidel, alates kokandusest, puutööst, kunstiringist ja lõpetades folklooriringiga, kus elustub pärimuskultuur. Koolis on au sees muusika - õpetaja Imbi laululapsed Mirell Miller ja Regina Heinmets esindavad kooli ka väljaspool. Huvilised saavad õppida kohapeal erinevaid pille. Ukuleele, plokkflööt, kannel - valik on sinu! Ja kui küsida, kust need pillid saadi, siis vastus peitub meie oma vilistlaste kogukonnas, kelle annetuste toel on need soetatud.

Sügisel alustame koolis ja lasteaias robootika ja teaduse huviringidega, mis pakuvad õpilastele võimalust avastada uusi tehnoloogiaid ja teadusvaldkondi. Robootikaringis saavad lapsed õppida programmeerimist, inseneriteadmisi ja robootikat, luues ise töötavaid roboteid ja lahendades põnevaid ülesandeid. Teaduse huviring aga avab uksed loodusteaduste ja uurimistöö maailma, võimaldades õpilastel läbi viia põnevaid katseid ja avastada teaduse imelist maailma.

Iga kooli kõige tähtsam töö on siiski õppimine ning vaatamata õpilaste vähesele arvule leidub  Mustjala Koolis ka praegu tõeliseid talente. Näiteks VII klassi õpilane Risto Klee on tõestanud oma meisterlikkust mitte ainult spordis, vaid ka geograafiaolümpiaadil ning Riste Nellis, Marten Piik, Markus Vinter on silma paistnud  matemaatika-, ajaloo- ja bioloogiaolümpiaadidel.

Aktiivne osalemine Saare maakonna erinevatel üritustel ja eri tähtpäevade väärikas tähistamine on samuti oluline osa meie kooli elust. Valla algatusel oleme osa saamas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetusest, tänu millele on meil juba sellest kevadest võimalik pakkuda erinevaid kogukonda ja kooli puudutavaid ühiseid huvitegevusi.

Oleme oma kooli atraktiivsuse suurendamiseks valinud kohaliku elulaadi edasiandmise, pärimuse ja loodusväärtuste säilitamise suuna. Selle raames on meil praeguseks planeeritud mitmed erinevad tegevused: seoses kohaliku mereäärse elulaadi ja kalapüügiga pakume õpilastele välja purjetamise,et selle raames saaksid omandatud teadmised merest ja ohutusest merel. Korrastame kodulootoa. Juunis soovime korraldada paaripäevase kalanduslaagri Tagarannas.

On plaanis erinevad matkad kohalike loodusväärtuste märkamiseks  ja matkatarkuste õppimiseks. Sügisel soovime tööle panna  kangastelgedel kudumise huviringi. Kangastelgede kasutamine on ühtpidi seotud pärimusega, kuid teisalt juhime sellega tähelepanu ka taaskasutusele ja elukeskkonna säilimisele.

Meie kooli õpilastel on võimalus osa saada ka erinevatest piirkonnas toimuvatest sündmustest, mis kindlasti avardavad laste silmaringi, näiteks Tagaranna Kirjanduspäev, Mustajala Muusikafestival, Võhma Jooksupäev, Vanakubja ja Mustjala Külaseltside poolt korraldatud matkad, orienteerumine, spordivõistlused. Nagu ütleb ka vanasõna, last kasvatab kogu küla, nii ka meil, kool on kogukonna süda.

Tere tulemast õppima Mustjala Kooli!

Hoolekogu esimees Marii Maamägi

Viimati muudetud 14.05.2024.