MUSTJALA LASTEAIA KODUKORD

I  Lasteaeda toomine ja koju viimine

• Lasteaed on avatud 7.00- 18.00.
  • Hommikul annab lapse lasteaeda toonud täiskasvanu (lapsevanem või lapsevanema poolt volitatud isik: vanaema, vanaisa, onu, tädi vm.) lapse isiklikult õpetajale üle.
  • Soovitav on laps tuua lasteaeda hiljemalt kl. 8.45 hommikusöögiks mil teatatakse kööki sööjate arv.
  • Kui lapsevanem ei too ega vii last iga päev ise lasteaiast koju (nt. bussiga sõitvad lapsed), siis tuleb ta vähemalt kord  nädalas rühma ja tunneb huvi lapse tegemiste vastu isiklikult.
  • Kui lapsevanema kontaktandmed muutuvad, siis tuleb sellest teavitada rühmaõpetajat
  • Kui lasteaias toimub pidu, siis vanem saabub lasteaeda võimalusel vähemalt 20 minutit enne peo algust, et aidata last riietumisel.
  • Kui on ette teada, et laps jääb puuduma (puhkus, graafiku alusel töö), teavitab
    lapsevanem sellest rühmaõpetajat.
  • Päeva lõpus, nii rühmast kui ka õuest lahkudes, jätke õpetajaga head aega- ärge lahkuge lasteaiaõpetajaga kontakti võtmata.
  •  Lasteaia sulgemise ajaks, so 18.00, on kõik lapsed lasteaiast lahkunud.  Lapsevanem  jõuab lasteaeda vähemalt 15 minutit enne lasteaia sulgemist.
  • Õpetajal on õigus keelduda last andmast purjus vanemale või hooldajale.
  • Lasteaed on suletud riigipühadel. Riigipühadele eelnev tööpäev on lühendatud kolme tunni võrra, seega lasteaed on siis avatud 7.00 – 15.00. (uusaasta(1.01), vabariigi aastapäev(24.02), võidupüha(23.06), jõulud(24.12)). Kollektiivpuhkuseks on lasteaed suletud (vastavalt töötajate puhkusegraafikule)
  • Kui muutub teie kodune aadress või telefoni number, siis palun teavitage sellest rühma õpetajat
  • Uus laps jääb lasteaeda siis,kui ta on harjunud.

II   Söömine

• Lasteaias on kolm söögikorda:

Hommikusöök kl. 9.00

Lõunasöök kl. 12.35

Õhtuoode kl. 16.00

• Kui laps on mõne toiduaine suhtes tundlik või allergiline, teavitab lapsevanem sellest rühmaõpetajat või õpetaja abi
  • Kui laps ei taha süüa oodet või hommikusööki,teavitab sellest lapsevanem õpetajale

III  Toiduraha ja õppekulu tasumine

• Toiduraha  arvestab Saaremaa vallavalitsuse raamatupidaja ja teavitab vanemaid sellest iga kuu 10.kuupäevaks
  • Tasumisvõimalused:  panka –(arveldusnumber. EE262200221032949028 ( kindlasti märkida selgitusse lapse nimi!)
  • Tasumise tähtaeg on jooksva kuu  25. kuupäev
  •  Kui teil on tekkinud lasteaiamaksude tasumisel võlgnevus üle kahe kuu, on lasteaia direktoril õigus teie laps laste nimekirjast välja arvata.
  • Õppekulu  arvestust peab valla raamatupidaja

IV Mänguasjad

• Lasteaeda võib kaasa tuua isiklikke mänguasju kokkulepitud päeval.
  •  Oma mänguasjade kaasa võtmisel kehtib põhimõte: “Ma ei ole kade ja luban ka teistel oma mänguasjadega mängida”.
  •  Õpetaja ei vastuta kodust kaasa võetud mänguasjade kadumise või katkimineku eest.
  •  Jalgratta  kaasa võtmisel lasteaeda on kohustuslik kiiver

V Haigused

• Haige lapse hoiukoht on kodu. Rühma õpetajal ei ole lubatud lasteaeda vastu võtta last, kellel on palavik, kõht lahti, silmapõletik või pedikuloos (täid). Ka köha ja nohu on haigused, mis kanduvad lapselt lapsele ja vajavad ravi. Soovitav perearstiga konsulteerida lapse viibimisest lasteaias.
  • Nakkushaigusest palun teavitada koheselt lasteaia õpetajat..
  • RÜHMA ÕPETAJAL ON KEELATUD ANDA LASTEAIAS LASTELE RAVIMEID, (v.a. esmaabi), ega luba ka lapsel neid iseseisvalt sisse võtta.
  • Kui laps haigestub lasteaias, võtab rühmaõpetaja lapsevanemaga kohe ühendu

VI  Koostöö

• Hea koostöö lapsevanemate ja õpetajate vahel on aluseks laste kohanemisele ning turvatunde tagamisele lasteaias.
  •  Arusaamatuste korral pöörduda esmalt õpetaja poole, seejärel vajadusel direktori poole.
  • Lahkhelid lapse ja rühmakaaslaste vahel lahendatakse rühmas omavahel, rühmaõpetajaga konsulteerides. Lapsevanem ei ole teise lapse noomija ega karistaja !

Kõik probleemid on lahendatavad!